View our FSC ® Certificate
FSC Certificate 2021
View our PEFC ™ Certificate
PEFC Certificate 2021

International Panel Products i środowisko naturalne

W International Panel Products mamy świadomość, że jesteśmy odpowiedzialni za środowisko naturalne, i dokładamy starań, aby naszą działalność prowadzić w sposób jak najbardziej przyjazny dla środowiska.

O naszym przywiązaniu do idei ochrony środowiska świadczy certyfikat “Chain of Custody”, przyznawany przez medzynarodowe stowarzyszenie Forest Stewardship Council firmom, które potrafią udowodnić, że ich produkty zawierają drewno z dobrze zarządzanych lasów. Jest to certyfikacja niezależna; firma International Panel Products posiada taki dokument od roku 2003 i na jego podstawie może prowadzić sprzedaż sklejki i produktów drewnianych posiadających certyfikat FSC.

W roku 2006 otrzymaliśmy certyfikat “Chain of Custody” PEFC (Ogólnoeuropejski System Certyfikacji Leśnej), co pozwoliło nam poszerzyć ofertę produktów certyfikowanych. Dbałość o środowisko przejawia się w każdym aspekcie naszej działalności. Jako organizacja posiadająca certyfikat ISO9001:2008, International Panel Products regularnie ocenia swoich dostawców, aby mieć pewność, że ich produkty i usługi spełniają nasze wysokie standardy. W wielu wypadkach przed rozpoczęciem współpracy sprawdzamy, jaką politykę wobec środowiska naturalnego prowadzi dostawca.

International Panel Products recognises that we have a responsibility to the environment, and endeavour to carry out every aspect of our business in ways which are as environmentally friendly as possible.